Burzliwa dyskusja radnych na temat zwolnień w magistracie

05.12.2018

To była kolejna emocjonalna Sesja Rady Miasta Nowego Sącza, a raczej kontynuacja poprzedniej, która została przerwana. Radni PiS-u i klubu Wybieram Nowy Sącz chcieli usłyszeć od prezydenta Nowego Sącza, dlaczego od początku kadencji zwolnił kilkudziesięciu pracowników ratusza.

Obrady rozpoczęły od wniosku do prezydenta o udzielenie informacji na temat ostatnich zwolnień w ratuszu. Głownie chodziło o jednego z pracowników biura rady miasta. – Pan prezydent nie przemyślał swojej decyzji, którą wykonał chaotycznie. Nie było żadnego kontaktu z pracownikiem, który miał tylko godzinę na spakowanie się i odejście z pracy – tłumaczy Artur Czernecki, wiceprzewodniczący rady.

Radni PiS-u twierdzą, że biuro rady ma braki kadrowe, przez co może być problem z uchwaleniem niektórych uchwał.

Wywołany do odpowiedzi w tej sprawie wiceprezydent Artur Bochenek oświadczył, że głównym powodem decyzji o zwolnieniach jest brak zaufania do niektórych pracowników i potrzeba realnych zmian w funkcjonowaniu urzędu. Nowe władze miasta zwracają uwagę na przerost zatrudnienia w magistracie.

– 12 lat temu przed objęciem władzy przez Ryszarda Nowaka, zatrudnionych w ratuszu było około 300 osób. W tym momencie jest ich 410. Sprawdziłem ruchy kadrowe w ciągu ostatniego roku, wynika z tego, że w tylko w tym roku zatrudnionych zostało 41 osób – dodaje.

Wiceprezydent wyliczył, że prace straciło jedynie ponad 2 % wszystkich zatrudnionych w magistracie, co jego zdaniem nie jest czymś nadzwyczajnym.

Podczas wczorajszej (4.12) sesji rady miasta nie udało wprowadzić się dodatkowych punktów. Radny Koalicji Nowosądeckiej Maciej Prostko wnioskował o wprowadzenie uchwał dotyczących zmiany składu komisji stałych, które były powoływane na wcześniejszych obradach.

Okazało się że radni się pomylili i kilka osób nie może zasiadać w komisjach. Jednak na to nie zgodzili się radni PiS-u. Kolejna nadzwyczajna sesja rady miasta odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Posłuchaj:
Artur Czernecki
Artur Bochenek
Mieszkańcy
Jakub Pędzich
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy