Rodzice uczniów dębickiego ogólniaka apelują do starosty o reakcję w sprawie szkoły

26.02.2018

Rodzice licealistów z Dębicy apelują do starosty o zdecydowaną i skuteczną interwencję w sprawie nasilającego się konfliktu w I LO. Rada Rodziców podkreśla jednocześnie, że nie stoi po żadnej ze stron.

Dzisiaj odbyło się specjalne posiedzenie zarządu powiatu w tej sprawie, ale konkretów wciąż nie ma. Starosta Andrzej Reguła mówi, że pojawiają się nowe okoliczności. Ustalono jednak, że obie strony są winne – i dyrektor i nauczyciele.

Jak wiecie z Wiadomości RDN uczniowie dębickiego liceum przyznają, że atmosfera w szkole źle wpływa na naukę. Starosta podczas komisji również komentował przygotowania uczniów do matury. – Na pewno jest to problem. To są uczniowie, którzy zostali przyjęci przez poprzedniego dyrektora. To uczniowie z Ropczyc, nie wiadomo skąd. Nabór był, dzieci nie było. Są to słabi uczniowie po prostu i teraz się boją. Nauczyciele powinni uczyć to towarzystwo a nie podpuszczać, że nagle macie takiego dyrektora, że nie wiecie, jak zdacie egzamin. To jest poniżej pasa – mówi Andrzej Reguła.

Starosta twierdzi, że zwolnienia trzech nauczycieli chcieli rodzice. Kilka osób miało zgłosić się z takim wnioskiem.

Podczas komisji głos zabierała również nauczycielka Urszula Grych-Bochyńska, która broni Leszka Klabachę. – Skutecznym, radykalnym i natychmiastowym działaniem byłoby przeniesienie pani Miś do innej placówki – szybko, sprawnie i skutecznie. Skończy się jej udręka, którą manifestuje wszędzie a i w szkole wreszcie nastąpi spokój – mówiła nauczycielka.

Urszula Grych-Bochyńska komentowała w ten sposób postawę jednej z nauczycielek, która podpisała się pod oświadczeniem kilkudziesięciu pedagogów.

Sprzeciwiali się oni publicznie szykanowaniu i zastraszaniu przez dyrektora – Leszka Klabachę.

Posłuchaj:
Andrzej Reguła
Urszula Grych-Bochyńska
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN