To był rekordowy rok dla tarnowskiej turystyki

30.12.2019

 Taką informację przekazują urzędnicy. Od stycznia tylko do końca listopada Tarnowskie Centrum Informacji odwiedziło ponad 21 tysięcy turystów.

Jak dotąd najwyższy wynik zanotowano pod koniec 2016 roku, gdy punkt informacyjny miasta Leliwitów odwiedziło ponad 20,5 tysięcy osób.

Byli to turyści z najdalszych zakątków świata – mówi dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji, Marcin Pałach. – Co czwarta osoba jest obcokrajowcem. To 60 nacji z całego świata, od Ameryki Południowej, przez Północną, Europę, Afrykę, Azję, aż po Australię i Nową Zelandię.

Do najbardziej egzotycznych przypadków należą turyści z Korei Południowej, Nowej Zelandii, Argentyny oraz Chile. Sporo jest też gości z Izraela.

Tarnów nazywany jest także najbardziej węgierskim miastem w Polsce, ze względu na postać gen. Józefa Bema, stąd też często można tu spotkać wycieczki z tego kraju.

Najchętniej odwiedzane miejsca przez turystów to m.in. Starówka, szlak architektury drewnianej, Bazylika Katedralna, Ratusz oraz tarnowskie muzea.

Posłuchaj:
Marcin Pałach
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Robert Wardzała
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN