Była pracownica oskarża o mobbing członkinię zarządu ZPS

21.07.2020

Do radia RDN wpłynął anonimowy list byłej pracownicy Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie, która zarzuca mobbing, jaki na pracownikach przychodni miała stosować jedna z członków zarządu ZPS.

Prezes ZPS Jarosław Kolendo przyznaje, że były w przeszłości skargi pracowników na tę osobę. W tej sprawie miało się odbyć też spotkanie. Sprawy jednak nie chce komentować, bo jak mówił reporterowi RDN, to nie on powołuje zarząd.

Jak udało nam się ustalić, pismo wpłynęło do Rady Miasta Tarnowa.

W takim wypadku najlepiej jakby wypowiedział się sąd – mówi przewodniczący Jakub Kwaśny.

– To są bardzo poważne zarzuty. Najlepiej gdyby wypowiedziały się w tej kwestii stosowne instancje. Mówię tutaj o sądzie pracy, tym bardziej że stosunek pracy ustał, więc pani powinna dochodzić swoich praw na drodze sądowej w tym momencie. Dla Rady najlepszym byłoby, gdyby był wyrok sądu pracy. Dzisiaj to jest słowo przeciwko słowu.

Jak udało nam się dowiedzieć w biurze Rady Miasta pismo może nie być rozpatrywane, ze względu na jego anonimowy charakter.

Rzecznik prezydenta Tarnowa Ireneusz Kutrzuba poinformował natomiast, że żadne pismo do kancelarii prezydenta nie wpłynęło.

Do sprawy będziemy wracać

Posłuchaj:
Jakub Kwaśny
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN