Całe pokolenia tarnowian dziękowały za wolną Polskę [ZDJĘCIA]

11.11.2018

Tłumy dzieci i młodzieży, wraz ze swoimi rodzicami, uczestniczyły w obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza w centrum Tarnowa zebrali się mieszkańcy, by cieszyć się z odzyskanej wolności.

Podczas uroczystości złożono kwiaty, zapalono znicze i zaśpiewano hymn narodowy.

To dla nas ważne spotkanie – mówią mieszkańcy Tarnowa. – Odzyskaliśmy niepodległość, to trzeba uroczyście obchodzić. – Co roku przychodzimy, rodzinnie, to dla nas tradycja. – To ważna rocznica, warto tutaj być i to uczcić. – Jesteśmy to winni tym, którzy za nas walczyli – dodają.

Uczestnicy obchodów, którzy przyszli ze swoimi dziećmi mówili, że to świetna lekcja historii. – Chciałem im pokazać, że takie uroczystości trzeba wspierać i przy okazji pokazać, skąd się ta niepodległość wzięła. – To taka kontynuacja dla przyszłych pokoleń. – Trzeba pokazywać te wartości i to, co istotne dla nas. – Coś takiego kształtuje nasze dzieci na przyszłość – dodają rodzice.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż, podczas Mszy św. w Bazylice Katedralnej mówił o roli młodego pokolenia. – Nie zachowamy ducha religijnego i narodowego; nie zachowamy niepodległości bez młodego pokolenia Polaków, którzy będą przygotowani do pracy i służby w duchu miłości i poświęcenia dla Ojczyzny. Dlatego tak bardzo ważna jest praca i współpraca środowiska rodziny, szkoły, instytucji świeckich i kościelnych nad właściwym ukształtowaniem młodego pokolenia – powiedział.

Na zakończenie całe pokolenia tarnowian śpiewały pieśni patriotyczne w tarnowskim amfiteatrze.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Biskup Andrzej Jeż
Marta Tarnowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Przegląd prasy katolickiej - Dorota Kunc, ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30