Centrum Naukowe w największej w regionie szkole wyższej chce powołać prof. PWSZ, Michał Nawrocki [WIDEO]

14.02.2020

Wykładowca podtrzymuje deklarację sprzed roku i w programie Słowo za słowo potwierdza, że będzie kandydował na stanowisko rektora tej uczelni.

Plan rozwoju szkoły opiera na trzech filarach dotyczących doinwestowania, szerokiej współpracy zagranicznej i skierowania się w stronę biznesu.

– Co do konkretów – przede wszystkim mocna współpraca z biznesem, studia drugiego stopnia na kierunkach inżynierskich, których nie ma. Mam też dużo pomysłów jak uczelnia może na siebie zarabiać. Po pierwsze – szersze udostępnienie basenu i w ogóle infrastruktury Wydziału Ochrony Zdrowia. Po wtóre – poszerzenie tego wydziału o pracownię rehabilitacji. Dlaczego nie możemy mieć kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, dlaczego nasi studenci nie mogą mieć tam praktyk, a nauczyciele miejsca dodatkowego zarobku, a Tarnów fajnej przychodni, gabinetów rehabilitacyjnych z najnowszym sprzętem, w który można zainwestować.

W Centrum Naukowym, które może powstać przy PWSZ, mają się znajdować m.in. pracownie internetowe, sztucznej inteligencji, mediateka i biblioteka.

Zdaniem Michała Nawrockiego, tarnowska uczelnia powinna być samodzielna, a nie stawać się np. filią któregoś z uniwersytetów.

W PWSZ niebawem wybory rektora. Po odwołaniu przez ministra Jadwigi Laski, pełniącym obowiązki został prof. Józef Kania.

Służby badają rzekome nieprawidłowości, do których miało dochodzić w poprzedniej kadencji władz szkoły.

Posłuchaj:
Michał Nawrocki
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN