Nie chcą nowego sklepu

02.04.2019

Zrobimy wszystko, aby ta inwestycja nie powstała – mówią zdesperowani mieszkańcy osiedla Jasna w Tarnowie.

Protestują przeciwko planowanej budowie wielkopowierzchniowego obiektu handlowego w pobliżu ich bloków.

Nie będziemy mogli normalnie żyć – mówią rozżaleni mieszkańcy

Tam będzie huk, tam hałas, tiry mają dojeżdżać do tej inwestycji od strony naszych balkonów, od strony naszych bloków. Ponadto to jest teren podmokły, my się boimy, że drgania terenu spowodują, że bloki popękają. – Nasze życie i zdrowie jest zagrożone. – Trzysta tirów żeby przejeżdżało dziennie tam i z powrotem? To wszystko będzie rozjeżdżone – mówią RDN mieszkańcy.

Jak dodają mieszkańcy bloków przy ul. Monte Cassino, w pobliżu planowanej inwestycji jest plac zabaw oraz popularny obiekt zabaw dziecięcych, do którego przyjeżdżają całe wycieczki.

Plany budowy drogi, gdzie samochody ciężarowe dowoziłyby materiały na budowę to zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa – mówią.

Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie informuje, że z planu zagospodarowania przestrzennego wynika, iż w pobliżu nowego obiektu przewidziano dwie nowe drogi.

Skomunikowanie tego obszaru jest możliwe albo z nowo projektowanej, planowanej drogi łączącej Rondo Reagana z ulicą 16 Pułku Piechoty, bądź też drogi przebiegającej wzdłuż osiedla, czyli 5KDL. Te drogi są tylko wyznaczone w planie zagospodarowania przestrzennego – informuje Artur Michałek.

Jedna z planowanych dróg ma przebiegać w niedalekiej odległości od bloków, co nie podoba się mieszkańcom.

Po ostatnim proteście na sesji Rady Miasta, mieszkańcy zamierzają dalej walczyć o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego tego miejsca.

Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Michałek
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN