Chcą zarażać miłością do Tarnowa i do sportu [WIDEO]

09.03.2020

Nie doceniamy miasta, w którym żyjemy – mówi bohater kolejnej odsłony kampanii Tarnowskie Oblicza – dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji Marcin Pałach.

Twierdzi, że jako przewodnik turystyczny wie co mówi, bo sam zobaczył wiele miejsc na świecie i przekonuje, że Tarnowem można się zachwycić.

– Tarnów to jest bardzo fajne miasto – kompaktowe, które można bardzo fajnie zwiedzić, fajnie spędzić czas, niekoniecznie w samym mieście, ale z Tarnowa można zrobić bazę wypadową. Jeśli miałbym polecić swoim znajomym miejsce, które w Tarnowie trzeba koniecznie zobaczyć, to na pewno byłby to zaułek za katedrą – wieczorem, po deszczu – rewelacja, piękne miejsce – bez reklam, cisza spokój, zwłaszcza w wakacje kiedy na rynku jest harmider, głośno, tam można się wyciszyć. Ponadto tarnowska katedra, generalnie tarnowska starówka.

O miłości do Tarnowa mówi też kolejny bohater kampanii Tarnowskie Oblicza Mody, Grzegorz Wrona. Trener tenisa, nauczyciel i społecznik twierdzi, że właśnie w Tarnowie wiele lat temu mógł rozwijać swoje sportowe pasje. Dziś miłością do sportu, a zwłaszcza do tenisa chce zarażać młodych.

– Jest to gra indywidualna, rozwijająca bardzo dużo sfer – psychicznych i motorycznych. Kształtuje osobowość człowieka już we wczesnym stadium rozwoju dziecka, dlatego jest to dyscyplina gdzie warto trenować. Poprzez tę dyscyplinę poznajemy dużo ludzi i polecam ją na pewno.

Kampania Tarnowskie Oblicza Mody Gemini Park ma pokazać, że Tarnów jest miastem tętniącym wyjątkowymi ludźmi, osobami znanymi i lubianymi, blisko związanymi z Tarnowem i tworzącymi to miasto.

Na plakatach rozwieszonych w różnych częściach miasta są artyści-plastycy, muzycy, sportowcy, mistrzowie Polski i świata w różnych dziedzinach, społecznicy, aktorzy, tancerze, styliści, modelki czy dziennikarze.

Posłuchaj:
Marcin Pałach
Grzegorz Wrona
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN