Cieszmy się wysoką temperaturą

24.04.2019

Koniec tygodnia zapowiada się upalnie! Synoptycy informują, że w najbliższy piątek termometry pokażą nawet 28 stopni Celsjusza.

Letnie temperatury tej wiosny, to dla tarnowian, z którymi rozmawialiśmy, dobra informacja, bo jak mówią, po zimie brakuje nam słońca i witaminy D.

– Uwielbiam upały, już byłam w Krynicy się troszkę opalić, niech będzie ciepło. – Po zimie to już kości trochę bolą, potrzeba nam słońca. – Takie zmiany pogodowe nie są najlepsze, ale musimy być do tego przygotowani, przywyknąć do tego. Osoby starsze na pewno to odczują. Jak świeci słońce to mamy więcej witamin i być pozytywnym, szczęśliwym człowiekiem – powiedzieli nam tarnowianie.

Warto wyjść z domu i cieszyć się z wiosennych wysokich temperatur, lecz z rozwagą. Muszą uważać osoby z problemami krążeniowymi, zwłaszcza starsi – mówi lekarz Jadwiga Sołtys z Miejskiej Przychodni nr 3 w Tarnowie.

– Starajmy się wykorzystać ten ciepły i przyjazny dla nas okres czasu. Po zimie wiele osób nie bardzo wychodziło na zewnątrz, straciło kondycję, straciło kondycje, czy nawet radość życia. Najwyższa więc pora wyjść, zobaczyć jak nasz cudny świat wygląda, jak wszystko kwitnie. W ten sposób odzyskać kondycję, sprawność, może trochę stracić na wadze i cieszyć się pogodą życia – zachęca lekarz.

Jak dodaje Jadwiga Sołtys, więcej słońca działa pozytywnie na nasz organizm, co nie oznacza, że nagłe ocieplenie nie ma wpływu na nasze samopoczucie.

Przy nagłych wzrostach temperatur powinny szczególnie uważać osoby z chorobami serca i układu krążenia i w godzinach południowych unikać dłuższego przebywania na słońcu.

Posłuchaj:
Tarnowianie
Jadwiga Sołtys
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN