Nie żyje 26-letni kierowca quada po zderzeniu z samochodem osobowym

07.07.2019

Do zdarzenia doszło wczoraj (6.07) około 23.00 na drodze krajowej nr 75. W Mochnaczce Wyżnej quad zderzył się z samochodem osobowym, po czym kierowcę quada wyrzuciło 20 metrów od miejsca wypadku za barierki ochronne.

Na ratunek rzucili się świadkowie, którzy stwierdzili zatrzymanie krążenia kierowcy quada. Konieczna była reanimacja. Akcję ratunkową zaczęli ludzie, którzy widzieli całe zajście, później poszkodowanego przejęli strażacy i załoga karetki pogotowia. Świadkowie zdarzenia ugasili też quada, który krótko po wypadku stanął w płomieniach. Kierowca quada został zabrany do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować. Jak potwierdził nam Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, 26-latek zmarł po przywiezieniu do szpitala.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca quada zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym. Podróżowała nim czteroosobowa rodzina. 48-letni kierowca samochodu był trzeźwy. W aucie była jeszcze jego żona i dwójka dzieci. Kierowca miał potłuczenia, pasażerowie nie zostali ranni. 

Jak przekazała nam policja, z relacji świadków wynika, że kierowca quada mógł pić wcześniej alkohol. Pobrano mu krew do badań, żeby stwierdzić, czy 26-letni mężczyzna był pijany. Policja wyjaśnia teraz dokładnie okoliczności tego zdarzenia.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN