Co z klasyfikacją maturzystów?

26.04.2019

Dziś ostatni dzień na klasyfikację maturzystów. 

W powiecie dębickim młodzież już może odetchnąć z ulgą, bo we wszystkich szkołach nauczyciele są po konferencjach podsumowujących – zapewnia Piotr Chęciek, starosta dębicki.

– Wszystkie szkoły albo nie uczestniczą w strajku, albo zawiesiły go na czas rad pedagogicznych. Większość odbyła się już 18 kwietnia, ale nie ma zagrożeń, że uczniowie nie zostaną sklasyfikowani. 

Wszystko wskazuje na to, że i w mieleckich szkołach nie będzie trzeba korzystać ze zmian w prawie oświatowym przyjętym przez Radę Ministrów.

W siedmiu szkołach już skutecznie zwołano rady pedagogiczne, a dzisiaj ma odbyć się jeszcze w ostatniej szkole – zaznacza Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki.

– Każda rada pedagogiczna jest organem niezależnym w swojej szkole i dopiero będziemy pewni, że wszystko jest w porządku, kiedy się one odbędą. Kiedy na radzie będzie kworum wymagane przepisami i kiedy zostanie podjęta uchwała klasyfikacyjna. 

Wciąż jednak stoją pod znakiem zapytania egzaminy maturalne zarówno w Mielcu jak i Dębicy, bo nauczyciele w strajkujących szkołach zawiesili akcję tylko na czas klasyfikacji uczniów.

Nie wiadomo czy podobnie zrobią na czas matur.

Posłuchaj:
Piotr Chęciek
Andrzej Bryła
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN