Coraz bliżej budowy szkoły specjalnej – rodzice konsultują projekt

06.10.2017

Coraz bliżej wyczekiwanego, nowego budynku szkoły specjalnej w Dębicy. Powstała wizualizacja budynku, którą teraz starostwo konsultuje z rodzicami i nauczycielami szkoły. Sam projekt budowlany ma być gotowy w grudniu.

Piotr Chęciek radny powiatowy uważa, że w ślad za projektem powinny iść konkretne pieniądze w przyszłorocznym budżecie. – Jeśli nie znajdzie się na to zadanie w przyszłym roku co najmniej 2 mln złotych, to nie uwierzę, że pan starosta faktycznie chce budować tę szkołę. W przyszłym roku powinny być zrobione już prace ziemne przy inwestycji – twierdzi radny.

Starosta dębicki Andrzej Reguła nie kryje, że przy wielu sporych inwestycjach, które powiat będzie realizował, trudno będzie w budżecie na początek wyłożyć 2 mln złotych. – Wątpliwości, że chcemy to zadanie zrealizować nie ma, bo nikt nie wyda 150 tys. złotych na projekt, aby potem nic z tym nie robić – mówi starosta.

Koszt budowania szkoły oszacowano na 15 mln złotych. Budynek ma stanąć na działce o powierzchni 1 ha przy ul. Parkowej, w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

 

Posłuchaj:
Piotr Chęciek
Andrzej Reguła
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo - Barbara Nowak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN