Coraz bliżej do zakończenia świętowania jubileuszu ćwierćwiecza istnienia RDN [WIDEO]

09.10.2019

W następny weekend, 19 i 20 października, wyjazd do Lublina na grób założyciela diecezjalnej rozgłośni, arcybiskupa Józefa Życińskiego. To wspólne przedsięwzięcie radiowców, słuchaczy i członków Klubu Dobrze Nastawionych.

A tymczasem nie brakowało ostatnio okazji do rozmów na temat współczesnej roli RDN.

Dyrektor, ks. Piotr Adamczyk, w programie Słowo za słowo, przywołał słowa z prelekcji wygłoszonej podczas niedawnego Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich w Tarnowie.

– Nie chodzi o to, by odmieniać przez wszystkie przypadki słowa Bóg i Kościół, ale o to, by dawać ludziom wartości, takie jak prawda, dobro, uczciwość i odpowiedzialność za słowo. Z drugiej strony jest misja informacyjna. W tym aspekcie radio jest swego rodzaju fenomenem – od Podkarpacia, aż po góry jesteśmy medium, które kreuje tę informacyjną, publicystyczną rzeczywistość.

Radiowy jubileusz 25-lecia to wiele wydarzeń.

Początkiem był listopadowy wyjazd radiowców, słuchaczy i klubowiczów na Jasną Górę.

Warto też odnotować wigilijną Mszę św. i spotkanie z założycielami radia – ks. Józefem Klochem, ks. Michałem Drożdżem i ks. Ryszardem Piaseckim, galę jubileuszową w Centrum Sztuki Mościce, marcowy koncert Pro Life w Krynicy czy niedawne Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich w Tarnowie.

Dodajmy, że podczas styczniowej gali w Mościcach, miasto przyznało radiu tytuł Ambasadora Tarnowa, a starostwo – medal w Służbie Bogu i Ojczyźnie.

Posłuchaj:
ks. Piotr Adamczyk
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Bator
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (NS)-Luiza Piątkiewicz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN