Coraz mniej osób chodzi na tarnowskie baseny [WIDEO]

12.06.2019

Tarnowskie baseny letnie muszą być szybko remontowane, bo ich standard nie odpowiada wymogom współczesności, a dane frekwencyjne spadają – mówił w programie Słowo za słowo, szef Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Edward Rusnarczyk.

Przed laty obiekt na Górze św. Marcina odwiedzało średnio 36 tysięcy osób rocznie, basen w Mościcach – 20 tysięcy.

Teraz te liczby są znacznie niższe.

Coś się złego dzieje, te baseny nie są tak atrakcyjne jak nowoczesne obiekty powstające w naszym kraju. W najbliższym budżecie powinny się znaleźć pieniądze przynajmniej na projekt zmian. Gdyby się to udało, remonty mogłyby się rozpocząć w 2021 roku. Byłby to dobry rok dla tarnowian.

A tymczasem trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia basenów letnich na Górze św. Marcina oraz w Mościcach, rozruch zaplanowano na piątek, 21 czerwca.

Nad bezpieczeństwem czuwać będzie ekipa ratowników z tarnowskiego WOPR.

Basen na Górze św. Marcina ma 45, a w Mościcach – 50 lat. Park Wodny w Tarnowie otwarto 9 lat temu. Jest jeszcze nowo uruchomiony obiekt rekreacyjny na tzw. tarnowskiej Kantorii. Plaża, piaskownica i leżaki cieszą się dużym zainteresowaniem. Trzeba jednak pamiętać, że w wyrobisku poniżej, nie wolno się kąpać. To miejsce niebezpieczne, w którym w przeszłości dochodziło do tragicznych wypadków.

Jak informowaliśmy, na basenie na Górze św. Marcina od niedawna znajduje się Centrum Aktywnego Wypoczynku. To m.in. siłownia dostępna dla wszystkich.

Posłuchaj:
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN