Coraz mniej osób szczepi się przeciw grypie

24.10.2018

W statystykach z regionu tarnowskiego z roku na rok widać lekką tendencję spadkową. Nieco inaczej wygląda sytuacja w samym Tarnowie – tutaj wzrosła liczba darmowych szczepionek o prawie 900, co przełożyło się także na większe zainteresowanie mieszkańców.

Na razie darmowe szczepionki są dla osób powyżej 60. roku życia, choć specjaliści zalecają je dla każdego, ze względu na możliwość powikłań grypowych.

Jak informuje Elżbieta Poproch, kierownik sekcji epidemiologii w tarnowskim sanepidzie, powikłania te mogą być one katastrofalne w skutkach, więc należy wprowadzić prewencję. – Żeby osłabić moc działania tego wirusa grypy, ale również zmniejszyć bardzo poważnie ryzyko zachorowania na grypę. Mam na myśli tutaj również zabezpieczenie się przed powikłaniami po grypie. Jeśli chodzi o te kwestie, to nie ma lepszego sposobu, niż szczepienia ochronne – zapewnia Elżbieta Poproch.

Na grypę w Tarnowie i regionie od początku roku zachorowało ponad 23 tysiące osób. To o około 4 tys. osób więcej niż w 2017 roku.

A koszt samej szczepionki waha się od 30 do 60 zł.

Darmowe szczepionki dla osób po 60. roku życia znajdują się jeszcze w przychodni nMedica i Mościckim Centrum Medycznym.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Katarzyna Kalita, Rafał Huszno
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30