Coraz więcej głosów w dyskusji na temat propozycji obniżenia pensji posłom i samorządowcom [WIDEO]

13.04.2018

Dołącza do niej wójt Skrzyszowa Marcin Kiwior, który proponuje konkretne, matematyczne, wyliczenia.

W programie Słowo za słowo mówił o tym, że zarobki wójtów, prezydentów i burmistrzów powinny być uzależnione od liczby mieszkańców oraz liczby zastępców. – 10 tys. mieszkańców to jest jakaś kwota bazowa, ale uzależnił bym ją też od średniej krajowej, ale również zrobiłbym progi, np. tysiąc mieszkańców mniej to w dół 5%, w górę to trzeba by było większe te pułki zastosować, bo mamy stutysięczne miasta tak jak Tarnów, wielomilionowe aglomeracje i tutaj można by to było dopasować, ale również bym uzależnił od ilości zastępców – wyjaśnia wójt Marcin Kiwior.

Zdaniem wójta Skrzyszowa, w wynagrodzeniach samorządowców dochodzi do absurdów, bo np. prezydent dużego miasta ma podobną pensję jak wójt kilkutysięcznej gminy.

Dla przykładu, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, starosta powiatu tarnowskiego Roman Łucarz, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski czy burmistrz Żabna Stanisław Kusior zarabiają ponad 12 tysięcy złotych brutto. Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł ma blisko 12 tysięcy złotych brutto.

Wójt Skrzyszowa zarabia ponad 10 tysięcy złotych brutto, Tuchowa – przeszło 9 tysięcy, Wojnicza i Wierzchosławic – 8 tysięcy.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Marcin Kiwior
Dorota Kunc
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy