Coraz większe zainteresowanie zreformowanym programem 500+

07.06.2019

Od tego roku wnioski będzie można składać nie tylko na drugie, a już na pierwsze dziecko. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie szacuje, że świadczenia będzie pobierać ponad 17 tysięcy dzieci. I przygotowuje się do wytężonej pracy.

Telefony dzwonią bardzo często. Mieszkańcy pytają głównie od kiedy można składać wnioski – mówi Małgorzata Mularczyk z tarnowskiego MOPS-u.

– Odbieramy telefony od osób, które pytają kiedy można składać wnioski. Głównie dzwonią osoby, które wcześniej nie pobierały świadczeń. To są raczej łatwe sprawy, bo teraz będzie wniosek uproszczony, więc na pewno nie będzie problemu z wypełnieniem wniosku.

A wnioski będzie można składać już za niespełna miesiąc, od 1 lipca – drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia – tradycyjnie, w wersji papierowej.

Jak dodaje Małgorzata Mularczyk, wniosek może zostać odrzucony jedynie, jeśli dziecko nie mieszka z rodzicami oraz jeśli nie jest na ich utrzymaniu.

W skali roku, budżet MOPS-u, jeśli chodzi o wypłaty świadczeń w ramach programu 500+, będzie wynosił od 90 do nawet 100 mln złotych.

Posłuchaj:
Małgorzata Mularczyk
Piotr Środawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN