Coraz mniej wyborczych niewiadomych

01.08.2018

Na politycznej mapie potencjalnych kandydatów na urząd prezydenta Nowego Sącza pojawiają się kolejne nazwiska. Wiemy już, że na pewno wystartują: Iwona Mularczyk, Leszek Zegzda i Rafał Skąpski. Możemy spodziewać się kolejnych nazwisk.

Startu w wyborach nadal nie potwierdził Krzysztof Głuc, były wiceprezes Sądeckich Wodociągów, którego w roli swojego następcy widzi Ryszard Nowak. – Nie wykluczam, rozważam i zastanawiam się, nadal nie podjąłem decyzji, czy będę kandydował – tłumaczy Głuc.

Jak udało nam się dowiedzieć, swojego kandydata ogłosi również ruch Kukiz’15. – Nie chcemy męczyć mieszkańców zbyt długą kampanią wyborczą. Chcemy poczekać i formalnie zgodnie z decyzją Państwowej Komisji Wyborczej rozpocząć kampanie i zaprezentować kandydata – wyjaśnia poseł Elżbieta Zielińska.

W politycznych kuluarach mówi się, że do wyścigu o fotel prezydenta Nowego Sącza szykuje się Jerzy Gwiżdż, obecny wiceprezydent. Jednak z oficjalnym ogłoszeniem decyzji ma czekać do podania przez premiera terminu wyborów. Jeśli wystartuje, to z własnego komitetu wyborczego.

Ciągłą niewiadomą jest także start Ludomira Handzla z Koalicji Nowosądeckiej. Swojego kandydata przedstawił już Sojusz Lewicy Demokratycznej. Został nim Rafał Skąpski, były wiceminister kultury, a obecnie prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i wiceprezes Klubu Przyjaciół Ziemi Sądeckiej.

Rafał Skąpski kandydatem SLD na prezydenta miasta

Posłuchaj:
Relacja
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo - Barbara Nowak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN