Coś dla Planety. Tarnowianie posprzątają Górę św. Marcina

20.03.2019

Nauczyciele, uczniowie i miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu posprzątają Górę św. Marcina.

Musimy coś zrobić z lubianym przez tarnowian, lecz zaśmieconym miejscem – mówi Katarzyna Zych, nauczycielka j. angielskiego w II LO w Tarnowie, inicjatorka akcji.

– Z ludźmi, z którymi biegamy w tych terenach, z którymi chcemy sprzątać stwierdziliśmy, że jest tam strasznie brudno. Ponieważ pracuje w szkole, stwierdziłam, że fajnie zaangażować w to młodzież. Nie jest to ładny widok kiedy są wszędzie śmieci dookoła.

Rok temu, Górę św. Marcina sprzątało 30 ochotników, wypełnili śmieciami aż 90 dużych worków. Sprzątanie Marcinki odbędzie się 7 kwietnia.

Po sieci krąży nowe wyzwanie – #TRASHTAG, które namawia ludzi, by zrobili coś dla planety.

Zrób sobie zdjęcie w miejscu, które potrzebuje sprzątania lub konserwacji, a następnie strzel kolejną fotkę po tym, jak już ogarnąłeś to miejsce – pisze na Facebook’u młody mieszkaniec Arizony.

Jego wpis w ciągu kilku dni uzyskał 93 tys. reakcji oraz ponad 300 tys. udostępnień. Z kolei w Polsce trwa akcja „Coś dla Planety”.

Każdy, robiąc nawet małą rzecz może przyczynić się do powstrzymania katastrofalnych zmian klimatycznych. Chcemy deklarować swoje „COŚ” dla Planety oraz nakłaniać innych do zmiany codziennych nawyków, bo każde „COŚ” się liczy, gdy bierzemy pod uwagę miliony ludzi – czytamy na stronie wydarzenia.

Już prawie 6 tysięcy osób robi coś dla planety, w tym 37 z Tarnowa.

Więcej informacji TUTAJ

Posłuchaj:
Katarzyna Zych
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jerzy Kosiba
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN