Czchów: Jazz nad miasteczkiem

10.07.2016

Czchów na trzy dni zamienil sie w polski Nowy Orlean. Jazz mozna bylo uslyszec niemal w kazdym zakamarku tego miasta. Juz po raz XVII obyl sie Festiwal Baszta Jazz. W Czchowie zabrzmialy najpiekniejsze standardy tego gatunku muzyki

Jesli Nowy Orlean, to nie moglo zabraknac parady– Wszyscy bawimy sie znakomicie- mówi jedna z uczestniczek festiwalu. I tak juz od siedemnastu lat.- Zaczynalismy skromie. Na samum poczatku byly tylko dwa zespoly. Teraz jest ich mnóstwo. Festiwali trwa trzy dni i caly czas sie rozrasta. Mam nadzieje, ze tak bedzie dalej- mówi dyrektor festiwali Jacek Mazur. Podczas festiwalu bawi sie kilka tysiecy osób.- W Czchowie mozna nie byc przez caly rok, ale w ten pierwszy lipcowy weekend obowiazkowo. Zjezdzamy tu wszyscy nie tylko z Polski ale i calego swiata. Jedni przyjezdzaja tu od wielu lat- mówi uczestnik festiwalu.

Danuta Blaszczynska przyjechala z Warszawy po raz pierwszy– Jazz to muzyka mojego zycia. Juz za czasów studenckich chodzilam do Stodoly na koncerty, które trwaly do bialego rana- mówi.

Jazz w Czchowie to kilkudziesiecioletnia tradycja.  To tu na przelomie lat 60 -tych i 70- tych przyjezdzali uczniowie i studenci krakowskich szkól muzycznych na warsztaty jazzowe i tak to sie zaczelo– To muzyka niszowa. Trzeba sie do tego przyzwyczaic i pokochac- mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Baszta Jazz Festiwal to dowód, ze choc lata mijaja i zmieniaja sie gusta, jazz trwa i trwac bedzie.

j16

j15

 

j14

j13

j12

j11

 

 

j10

j9

j8

j7

j6

j5

j3

j2

j1

 

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN