Od czego swoje rządy rozpocznie Ludomir Handzel? [WIDEO]

05.11.2018

Audyt w instytucjach podległych prezydentowi – to pierwsze zadanie jakie stawia sobie Ludomir Handzel. Kandydat Koalicji Nowosądeckiej obejmie władzę w Nowym Sączu. Zebrał on 58% głosów wyborców. Chociaż zapowiada zmiany, to nie zamierza ich robić pochopnie, a dopiero po analizie obecnej sytuacji.

Zdecydowanie chcę uspokoić. Tak jak deklarowałem w kampanii wyborczej, wszystkie decyzje będą oparte o kompetencje i efektywność pracy. Tutaj nie będzie żadnych nerwowych ruchów. Wpierw analiza, a później merytoryczna decyzja – wyjaśnia.

Jak będzie wyglądać współpraca miasta z sejmikiem i rządem gdzie władze ma PiS? Ludomir Handzel jest spokojny.

Podczas kampanii wyborczej padło wiele deklaracji, dotyczących wykonania wielu inwestycji na terenie Nowego Sącza. Bardzo mnie cieszą. Na przykład ta, że otrzymamy 15 mln na rewitalizację brzegów Kamienicy. Już 4 lata temu w kampanii wyborczej zwracałem na to uwagę. Także bardzo ciesze się z tych wszystkich środków, które spłyną do Nowego Sącza po tych wyborach.

Jak dodaje, Jarosław Kaczyński w jednym z wywiadów w ogólnopolskich mediach, miał zadeklarować współpracę z każdym, kto zostanie wybrany przez mieszkańców.

Jeśli chodzi o radę miasta Ludomir Handzel nie kryje, że potrzebne będzie porozumienie. Z komitetu Koalicji Nowosądeckiej do rady weszło czterech radnych, z Koalicji Obywatelskiej i komitetu Krzysztofa Głuca po pięciu, a z PiS-u aż dziewięciu. Handzel chce rozmawiać ze wszystkimi.

Iwona Mularczyk według nieoficjalnych wyników w II turze zebrała 42% głosów.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN