Część ekspozycji w skansenie zamknięta

30.04.2018

W nowosądeckim skansenie nadal nie można zobaczyć wszystkich eksponatów. To dlatego, że w parku trwają prace konserwacyjne przy części zabytkowych budynkach. Turyści nie mogli również skorzystać z audio przewodnika.

– Przepraszamy mieszkańców za te wszystkie niedogodności ale musimy ograniczyć zwiedzanie – powiedział w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. – Cały czas wyłączamy pewne sektory tematyczne jednak gdy tylko któryś z budynków jest gotowy to udostępniamy go dla turystów – dodał.

Mimo tego, że zwiedzanie w skansenie jest ograniczone, to nadal na turystów czekają atrakcje w Miasteczku Galicyjskim. Jutro (01.05) w planie jest jarmark kwiatów, pokazy rzemiosł i zwiedzanie miasteczka. Na zakończenie dnia będzie można potańczyć przy zespole regionalnym Mystkowianie.

Kolejne dni majówki to między innymi rodzinny festyn patriotyczny i kiermasz twórczości ludowej. Przez cały długi weekend wstęp do Skansenu i Miasteczka jest bezpłatny.

Radio RDN Nowy Sącz patronuje temu wydarzeniu.

Posłuchaj:
Robert Ślusarek
Jakub Pędzich
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Maria Zawada-Bilik
play
Słowo za Słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN