Czy to porozumienie polityczne?

03.04.2019

Wcześniej była propozycja wiceprezydentury, ostatecznie skończyło się na funkcji prezesa tarnowskiego Klastra Przemysłowego. Robert Wardzała formalnie objął to stanowisko.

I choć pojawia się wiele komentarzy, że to nominacja polityczna, nowy prezes Klastra w programie Słowo za Słowo powiedział, że decyzja o aplikacji na to stanowisko była z jego strony mocno przemyślana.

– Uznałem, że tutaj będę mógł realizować te cele, które sobie założyłem, czyli właśnie wspieranie przedsiębiorczości na terenie Tarnowa i okolic. Obszary, którymi ta spółka zarządza dokładnie realizują te cele.

Na terenie Klastra funkcjonuje 50 firm, w których zatrudnionych jest 600 osób.

Nowy prezes zapowiada poszerzenie Inkubatora Przedsiębiorczości oraz pomoc przedsiębiorcom w zdobywaniu kapitału początkowego.

Szykuje także przeprowadzkę siedziby Klastra do budynku po byłej szkole przy ul. Kochanowskiego, gdzie w tej chwili funkcjonuje Call Center. To pozwoli uniknąć opłat za dzierżawę.

Pozostaje pytanie jak długo Robert Wardzała będzie prezesem Klastra, bo na antenie RDN zapowiedział swój start w wyborach do Europarlamentu.

Posłuchaj:
Robert Wardzała
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN