Czy to porozumienie polityczne?

03.04.2019

Wcześniej była propozycja wiceprezydentury, ostatecznie skończyło się na funkcji prezesa tarnowskiego Klastra Przemysłowego. Robert Wardzała formalnie objął to stanowisko.

I choć pojawia się wiele komentarzy, że to nominacja polityczna, nowy prezes Klastra w programie Słowo za Słowo powiedział, że decyzja o aplikacji na to stanowisko była z jego strony mocno przemyślana.

– Uznałem, że tutaj będę mógł realizować te cele, które sobie założyłem, czyli właśnie wspieranie przedsiębiorczości na terenie Tarnowa i okolic. Obszary, którymi ta spółka zarządza dokładnie realizują te cele.

Na terenie Klastra funkcjonuje 50 firm, w których zatrudnionych jest 600 osób.

Nowy prezes zapowiada poszerzenie Inkubatora Przedsiębiorczości oraz pomoc przedsiębiorcom w zdobywaniu kapitału początkowego.

Szykuje także przeprowadzkę siedziby Klastra do budynku po byłej szkole przy ul. Kochanowskiego, gdzie w tej chwili funkcjonuje Call Center. To pozwoli uniknąć opłat za dzierżawę.

Pozostaje pytanie jak długo Robert Wardzała będzie prezesem Klastra, bo na antenie RDN zapowiedział swój start w wyborach do Europarlamentu.

Posłuchaj:
Robert Wardzała
Aneta Mleczko
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy