Czym jest proca Dawida? [WIDEO]

04.12.2018

Proca Dawida jest nietypową modlitwą różańcową i inicjatywą Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Mało kto wie, że w każdą środę, o 21.00, grupa kilkudziesięciu mężczyzn modli się i rozważa tajemnice Różańca św. na Górze św. Marcina.

To zarówno świeccy jaki i duchowni, którzy spotykają się przede wszystkim w intencji miasta.

Idea się rozrasta – mówili w programie Słowo za słowo, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji, ks. Artur Ważny i szef radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, ks. Piotr Adamczyk.

Modlą się za Tarnów, modlą się za swoje rodziny, za Nową Ewangelizację. Na Górze św. Marcina świeccy mężczyźni odnajdują swoje ojcostwo, misję i powołanie – mówi ks. Artur Ważny.

Oni prowadzą tam też rozważania, byłem tego świadkiem. To nie są banalne rozmowy. To są rozważania mężczyzny, ojca, który coś przeszedł, który coś nosi w swoim sercu. To jest zupełnie niesamowite – dodaje ks. Piotr Adamczyk.

To nie są banalne spotkania grupy facetów, to naśladowanie Mistrza, który jak my, był człowiekiem – dopowiada asystent Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji, Marcin Lewandowski – ojciec czworga dzieci, biegacz i maratończyk.

Ta grupa postrzega tego, który jest mistrzem, czyli Jezusa, jako fightera. Ja, gdy biegam, to zawsze w jakiejś intencji, coś z sobą niosę i czasem mam kolejkę ludzi, za których biegnę – dodaje Lewandowski.

Wydział Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie podsumowuje rok i wytycza plany. Wyzwaniem na 2019 są przede wszystkim Panama i Światowe Dni Młodzieży, Forum Formacyjne o rodzinie, kursy ewangelizacyjne i rekolekcje, a dla młodzieży program pod hasłem Młodzi na progu. Chodzi o zaangażowanie nastolatków w życie Kościoła, także po sakramencie bierzmowania.

Posłuchaj:
ks. Artur Ważny, ks. Piotr Adamczyk
Marcin Lewandowski
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN