Dąb 100-lecia trafił w ręce uczniów I LO – para prezydencka wizytuje Sądecczyznę [WIDEO]

02.03.2018

Grafik pary prezydenckiej podczas wizyty na Sądecczyźnie jest napięty. W przeciągu kilku godzin odwiedzili trzy różne miejsca w Nowym i Starym Sączu. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda znaleźli jednak czas także dla uczniów i grona pedagogicznego I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.

Szkoła w tym roku obchodzi 200-lecie istnienia. W kalendarzu licznych wydarzeń organizowanych z tej okazji odwiedziny prezydenta były jednym z największych. Przygotowano specjalny program artystyczny, któremu wtórował chór szkolny z wieloletnią tradycją Scherzo.

Początkowo uroczystości miały odbyć się na sądeckich plantach. Właśnie tutaj stanie dąb 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z powodu warunków atmosferycznych posadzenie drzewa już teraz było niemożliwe. Prezydent przekazał wiec sadzonkę uczniom.

Proszę żebyście w momencie kiedy przyjdzie na to sezon, zasadzili ten dąb. Także na pamiątkę naszego spotkania – mówił prezydent Andrzej Duda. – Niech wzrasta tu, a z czasem stanie się koleją z ozdób waszego wspaniałego miasta.

Uczniowie i nauczyciele I LO podczas spotkania mogli nie tylko zrobić sobie zdjęcie z parą prezydencką ale nawet z nimi porozmawiać. – To nie było tylko oficjalne spotkanie. Para prezydencka rozmawiała z nami. Pytali z jakiej klasy jesteśmy czego się uczymy, co chcemy robić w przyszłości – wymieniają uczennice klasy II l. – Trzeba przyznać, ze prezydent nie jest tylko politykiem. Potrafi też pożartować – dodają uczniowie profilu matematyczno-fizycznego.

Nagranie z wizyty prezydenta możecie zobaczyć tutaj…

Prezydencka para w I LO

Publié par RDN Nowy Sącz sur vendredi 2 mars 2018

Wizyta pary prezydenckiej na Sądecczyźnie rozpoczęła się w Starym Sączu. Właśnie tutaj pierwsza dama przecięła wstęgę podczas otwarcia nowej siedziby biblioteki. Agata Kornhauser-Duda znana z promocji czytelnictwa i polskiej kultury objęła tę placówkę swoim patronatem.

Prezydent spotkał się też z mieszkańcami w hali widowiskowej MOSiR-u.

 

Posłuchaj:
Andrzej Duda
Uczniowie
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN