Dąbrowska Polonia w Chicago wspiera rodaków na Powiślu

13.11.2017

Konkretny zastrzyk finansowy dla Powiśla z amerykańskiego Chicago. Ponad 12 tysięcy dolarów zasili konta instytucji w Dąbrowie Tarnowskiej, które pomagają potrzebującym.

Mowa o hospicjum czy organizacjach zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Ponad 12 tysięcy dolarów zebrano podczas balu charytatywnego Niezrzeszonych Dąbrowiaków w Chicago. -Te pieniądze przeznaczają dla dąbrowskiego hospicjum – mówi starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Dodatkowo finanse trafiają do dąbrowskiego domu dziecka, dla stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, która zajmuje się osobami niepełnosprawnymi. Wielkie podziękowania składam organizatorom tej imprezy, która wsparła finansowo wiele osób potrzebujących z terenu Powiśla Dąbrowskiego – dodaje.

Starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski gościł w Ameryce także w związku z nadaniem jednej z ulic nazwy Powiśle Dąbrowskie Way. To fragment drogi na Belmont Harlem, gdzie mieszka sporo Polaków. Procedury trwały prawie dwa lata. Jednym z inicjatorów był właściciel polonijnego radia i telewizji.

Tadeusz Kwiatkowski informuje, że wiele polskich rodzin w Chicago słucha internetowo RDN Małopolska. Podobno są i tacy, którzy wiadomości z regionu śledzą przez cały dzień. Mocno popularna jest też strona internetowa radia – rdn.pl.

 

Posłuchaj:
Tadeusz Kwiatkowski
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN