To dar serca, który możemy utożsamiać z zasadą „myśl globalnie, działaj lokalnie” [ZDJĘCIA]

14.02.2020

Tak prezydent Andrzej Duda ocenił inicjatywę strażaków-ochotników z Poręby Spytkowskiej, którzy zebrali ponad 420 tys. zł. w ramach inicjatywy „Polska pomoc dla Australii”.

Pieniądze symbolicznie przekazane na ręce ambasadora Australii posłużą odbudowie Parku Narodowego Kościuszki w Australii, który ucierpiał w wyniku ostatnich pożarów.

Prezydent podkreślił, że pomoc ma charakter obywatelski.

– 11 tysięcy osób złożyło się, by pomóc ratować przyrodę Parku Narodowego Kościuszki. Parku, który jest drogi nam wszystkim Polakom, bo Tadeusz Kościuszko to nasz bohater narodowy.

Ambasador Australii Lloyd Brodrick mówił, że Australijczycy są zaskoczeni rozmiarami pożarów, które dotknęły ich w tym roku, a także dużą skalą strat. Podziękował strażakom z Poręby Spytkowskiej za zebranie tak znacznej kwoty.

– Niezwykłe bohaterstwo, jakiego świadkiem byliśmy podczas zmagań z pożarem buszu przypomniało nam, że strażacy to prawdziwi bohaterowie. A przecież państwo są nośnikami tego samego ducha poświęcenia i oddania służbie społecznościom.

Przekazane w Pałacu Prezydenckim fundusze pomogą m.in. powrócić do zdrowia zwierzętom, które ucierpiały w związku z pożarem Parku. Strażacy – jak informowaliśmy – zebrali w sumie ponad 450 tys. zł. Przekazana kwota jest pomniejszona o prowizję pobraną przez portal, który posłużył do przeprowadzenia zbiórki.

Posłuchaj:
Andrzej Duda
Lloyd Brodrick
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Jacek Soprych
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN