Darmowe parkingi dla tych, którzy rozliczyli PIT w Tarnowie?

17.05.2018

To propozycja tarnowskiego radnego Zbigniewa Kajpusa. Przedstawiciel Platformy Obywatelskiej złożył projekt uchwały, która ma zwalniać z opłat w Strefie Płatnego Parkowania.

To pewna forma uznania dla podatników, którzy rokrocznie zasilają budżet miasta kwotą blisko 120 milionów złotych – mówi Zbigniew Kajpus. – Ten projekt ma szersze znaczenie, on może rozwijać również centrum, jeśli będzie możliwość darmowego parkingu, więcej osób przyjedzie, więcej kupią. Abonament będzie uprawniał do darmowego parkowania przez cały rok – tłumaczy radny.

Głos w tej sprawie zabrał także Ryszard Pagacz, przewodniczący Rady Miejskiej, który tłumaczy, że przed ewentualnym przyjęciem tej uchwały trzeba sprawdzić wszystkie za i przeciw. – Musimy sprawdzić jakie to będą konsekwencje finansowe, dlatego trzeba porozmawiać z tymi ludźmi, którzy odpowiadają za finanse, jakie to będzie rodzić konsekwencje. Pomysł jest ciekawy, radni się w tej kwestii na pewno wypowiedzą. Na razie nie ma stanowiska naszego klubu w tej kwestii – informuje przewodniczący Rady Miejskiej.

Propozycja była jednak mocno krytykowana przez internautów, którzy twierdzą, że ten pomysł może tylko zaszkodzić miastu.

Tarnów byłby także prawdopodobnie pierwszym miastem, który wprowadziłby takie udogodnienia. Co na to kierowcy? – Bardzo dobry pomysł, zwłaszcza że miasto jest ostatnio w bardzo złej kondycji, jeśli chodzi o komunikację i możliwość parkowania. – W mieście, gdzie są niskie pensje, chociaż parkingi powinny być darmowe. – Pytanie, czy będzie miejsce do parkowania wtedy. Ale fajnie, bo bylibyśmy z takim pomysłem pierwsi w Polsce – mówią kierowcy.

Projekt uchwały najprawdopodobniej zostanie poddany obradom i głosowaniu radnych na czerwcowej sesji Rady Miejskiej.

Posłuchaj:
Zbigniew Kajpus
Ryszard Pagacz
Kierowcy
Piotr Środawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN