Debica: Dziesiec inwestycji w ramach budzetu obywatelskiego

20.12.2016

 

Budowa toru rowerowo- rolko- deskorolkowego, boisk sportowych i miasteczko ruchu drogowego dla dzieci, to tylko niektóre projekty, które beda wykonane w ramach drugiego debickiego budzetu obywatelskiego. Najwiecej glosów otrzymalo 10 zadan i to one beda realizowane. Miasto wyda na nie 1 mln zlotych.

W ramach budzetu obywatelskiego debiczanie oddali ponad 16 tys. glosów, o 6 tys. wiecej niz w roku poprzednim. Glównie glosowali ludzie od 26 do 40 roku zycia, ale bylo takze zaskoczenie o którym mówi Mariusz Szewczyk burmistrz Debicy. –W glosowaniu wzielo udzial takze ponad 3800 osób powyzej 56 roku zycia, tzn. ze nasi emerycie równiez sie zaangazowali – zauwaza burmistrz. W tym roku nie obylo sie tez bez nieprawidlowosci przy glosowaniu. – Mój pesel zostal wykorzystany bezprawnie i jeszcze jednego czlonka mojej rodziny. Jak sie okazalo, zaglosowalam w cudzyslowie na projekt, na który nigdy bym nie oddala glosu – zaznacza debiczanka. Takich osób jak pani Monika , które zglosily bezprawne uzycie peselu bylo 6. – W przyszlym roku bedziemy wymagac jeszcze numeru dowodu i mysle, ze to uszczelni system i takich przypadków juz nie bedziemy mieli – tlumaczy Mariusz Szewczyk.

W czolówce projektów, które zdobyly najwieksze poparcie znalazla sie budowa rodzinnej trybuny na stadionie KS Wisloka. Radosci nie kryja pomyslodawcy Stowarzyszenie Wisloka 1907. – Chcemy wykonac zadaszenie, wylac beton oraz wykonac podjazd dla niepelnosprawnych – relacjonuje Kuba. Najdrozsze przedsiewziecie kosztowac bedzie blisko 200 tys., najtansze prawie 38 tys. zlotych.

Posluchaj:

Anna Zboch

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN