Dębica w Ogólnopolskiej Karcie Seniora

17.05.2018

Nowe możliwości dla seniorów. Dębica przystąpiła do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora. Odebrała ją pierwsza setka osób 60+.

Jak mówią, nadal chcą czerpać z życia i jeździć po całym kraju, a dzięki nowemu dokumentowi mogą korzystać ze zniżek w ponad tysiącu miejscach w Polsce. – Jestem bardzo zadowolona, bo ja często wyjeżdżam, więc będę mogła korzystać z usług w innym miastach – zaznacza pani Helenka. – Bardzo mi się to podoba, jeśli proponuje się zniżki, to trzeba z nich korzystać – dodaje pan Henryk.

Do projektu cały czas dołączają nowe firmy. Pod koniec maja ma być już 1,5 tys. punktów oferujących zniżki dla seniorów. – Udzielają oni zniżek dla seniorów od 5 do 35%. Są to przede wszystkim uzdrowiska, sanatoria, ale także fryzjerzy, rehabilitanci oraz jednostki kulturalne – zauważa Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO i redaktor naczelny magazynu „Głos Seniora”.

Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna i bezterminowa. Skierowana jest do osób, które ukończyły 60 lat. Wnioski o jej przyznanie można składać w dębickim Domu Seniora przy ul. Rzeszowskiej. Dębiccy seniorzy do tej pory korzystali z miejskiej karty seniora, którą wprowadzono trzy lata temu.

Posłuchaj:
Seniorzy
Łukasz Salwarowski
Anna Zboch
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy