Dębiczanie uczczą Żołnierzy Wyklętych

29.02.2020

Dębiczanie już w najbliższą niedzielę oddadzą hołd Żołnierzom Wyklętym. W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, zaplanowano bieg „tropem wilczym” na dystansach 2 i 5km , koncert  Norberta „Smoły” Smolińskiego  z gościnnym udziałem Grupy SAFO Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, a także uroczystości religijno-patriotyczne na rynku, w kościele św. Jadwigi i cmentarzu wojskowym – wyjawia Maciej Małozięć, wiceburmistrz Dębicy.

– O 10.30 w kościele św. Jadwigi zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej zostanie poświęcona tablica upamiętniająca kapelanów Wojska Polskiego, związanych z Dębicą, zamordowanych w ramach zbrodni katyńskiej w 1940 roku – ks. ppłk. Andrzeja Niwę i ks. mjr. Stanisława Matznera. Oficjalne uroczystości zakończymy na Cmentarzu Wojskowym przy symbolicznym grobie ppłk. Adama Lazarowicza.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 na dębickim rynku. W poniedziałek natomiast także o 10.00 w DK Mors dębicka młodzież spotka się z Franciszkiem Batorym,  świadkiem historii, a później na scenie zaprezentuje się Norbert  „Smoła” Smoliński.

Posłuchaj:
Maciej Małozięć
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN