Dewastacja w centrum, czy miasto powstrzyma wandali?

06.09.2018

Powyrywane ławki, zniszczone śmietniki i zieleńce na placu Turka oraz w Parku Uzbornia w Bochni. Miejsce rekreacji dla młodych i starszych jest notorycznie niszczone przez wandali.

Mieszkańcy, z którymi rozmawiał reporter RDN są oburzeni, że dochodzi do zniszczeń, a urzędnicy pokazują swoją bezradność.

-W tym parku brakuje ławek, nie wiem co z nimi robią, wyrywają i kradną. Zdewastowanych koszy jest pełno. Miasto w ogóle nie dba o to miejsce. Wychodzi młodzież ze szkół i dewastuje cały teren. Mógłby zostać zainstalowany monitoring w miejscach tych bardziej zacienionych, gdzie młodzi wyrywają ławki wraz z kostką brukową – komentują mieszkańcy.

Bocheński magistrat wiele razy otrzymał zgłoszenia od mieszkańców o dewastacji parków. – Częste patrole oraz monitoring, nie bardzo sobie dają radę z wandalami – mówi wiceburmistrz Bochni Lucjan Cerazy. -Obraz jest przekazywany do centrum monitoringu Straży Miejskiej. Tam są kontrole Strażników Miejskich oraz patroli policyjnych. Ale teren jest rozległy, częściowo zalesiony jak to w parku i czasami dochodzi do takich sytuacji. Poprzez działania służb próbujemy ograniczać działania wandali. Z drugiej strony bardzo się cieszymy, że to miejsce jest popularne wśród mieszkańców Bochni. Jednocześnie ubolewamy, że dochodzi do niszczenia naszego wspólnego mienia – przyznaje Lucjan Cerazy.

Park Uzbornia oraz plac Turka kilkanaście miesięcy temu przeszły rewitalizację. Posadzone zostały kwiatki i drzewa, zamontowano ławki oraz śmietniki, powstały także place zabaw i boiska.

Obecnie bocheński magistrat będzie musiał wydać kilkanaście tysięcy złotych na naprawę zniszczeń.

Posłuchaj:
Mieszkańcy i przechodnie
Lucjan Cerazy
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN