„Tak” dla reorganizacji szkół w Zabrniu i Woli Wadowskiej, powiedzieli radni Wadowic Górnych

06.02.2020

Była to póki co tylko uchwała intencyjna, ale i tak wzbudziła sporo emocji wśród rodziców i nauczycieli tamtejszych szkół. Uważają, że to początek likwidacji placówek w ich miejscowościach.

– Teraz jest więcej uczniów, to się pytają czy można, a potem kiedy będzie dzieci mniej zlikwidują szkołę bez pytania – zaznacza Sylwester. – Jestem bardzo niezadowolona z decyzji radnych, bo jak mam 10-latkowi wytłumaczyć, że do szkoły ma jechać 7 km busem, a nie rowerkiem 5 minut – mówiła Marta Maziarz.

To nie likwidacja, a tylko przeniesienie klas 4-8 do szkoły w Wadowicach Dolnych – zapewniają radni i wójt gminy. Krzysztof Maciejak, przewodniczący rady mówi, że nie była to łatwa decyzja.

– Nie jest nam miło takie decyzje podejmować i w takiej sytuacji spotykać się z mieszkańcami. Musimy jednak podejmować trudne decyzje, bo koszty utrzymania szkół i płac nauczycieli wciąż rosną. Gmina nie jest w stanie utrzymać tych wszystkich oddziałów

Mieszkańcy Zabrnia i Woli Wadowskiej deklarują, że nie składają broni. Będą zabiegać o to, aby kuratorium nie wyraziło zgody na reorganizację szkół.

Przypomnijmy, początkowo władze gminy chciały reorganizacji czterech szkół – w Woli Wadowskiej, Zabrniu, Wampierzowie i Izbiskach.

Ostatecznie zdecydowano, że proces ten zostanie przeprowadzony w dwóch najmniejszych placówkach – w Zabrniu i Woli Wadowskiej.

Gmina dzięki temu ma zaoszczędzić do 500 do 700 tys. złotych.

Posłuchaj:
Rodzice
Krzysztof Maciejak
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN