Dlaczego czterech posłów PiS głosowało na nie w sprawie instytucji rządowej w Tarnowie?

13.02.2018

Coraz więcej komentarzy i zamieszania wokół przeniesienia do Tarnowa Instytutu Współpracy Polsko – Węgierskiej. Temat na antenie oraz na radiowym facebooku żywo komentują słuchacze RDN.

Mają żal do czterech posłów z Prawa i Sprawiedliwości z regionu tarnowskiego, którzy głosowali na nie. Posłanka Anna Czech, na co dzień dyrektor szpitala św. Łukasza w Tarnowie uważa, że poprawka posła Nowoczesnej Marka Sowy w ogóle nie była przygotowana, a o potrzebie powołania placówki rządowej w mieście pod Górą św. Marcina nikt z parlamentarzystami z Tarnowa nie rozmawiał.

-Trudno to zrozumieć, ale trzeba patrzeć jakie są realia, nikt się kompletnie nie zwracał z tym pomysłem, nikt z władz miasta, ani z Towarzystwa Polsko – Węgierskiego o tym wcześniej nie mówi, dlatego dla mnie nie było tematu – dodaje posłanka.

Przypomnijmy, przeciw głosowali także Włodzimierz Bernacki, Urszula Rusecka i Józefa Szczurek – Żelazko. Za powołaniem Instytutu Współpracy Polsko – Węgierskiej w Tarnowie byli Michał Wojtkiewicz i Wiesław Krajewski.

Więcej o tym w programie popołudniowym.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Anna Czech
Dorota Kunc
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy