Dlaczego przetarg na stadion wciąż nie jest ogłoszony?

03.01.2018

Urzędnicy twierdzą, że kwestie własnościowe stoją na przeszkodzie ogłoszenia przetargu na modernizację Stadionu Miejskiego w Tarnowie-Mościcach. Pierwotnie miał on być ogłoszony pod koniec listopada, ale został przesunięty na koniec roku.

Tarnowscy radni zaniepokojeni tą sytuacją publicznie pytają co się dzieje.

Czekamy na decyzję klubu w sprawie skrócenia umowy dzierżawy obiektu – twierdzi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. – Brakuje tylko jednego dokumentu, który może wydać spółka żużlowa. Jest to rezygnacja z dzierżawy, która jest konieczna do tego, aby na obiekt wpuścić budowlańców. Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna dzierżawi ten obiekt, umowa kończy się w marcu 2020 roku. Jeżeli spółka zdecyduje się podpisać ten dokument, to wtedy możemy ogłaszać przetarg – dodaje prezydent.

Opóźnieniem w ogłoszeniu przetargu są zaniepokojeni tarnowscy kibice. – Jest to gra polityczna, bo ostatnio radni PiS zgłosili poprawkę i zasugerowali by powstały dwa stadiony. Obecny stadion jest bardzo zrujnowany. Trybuna główna może w każdej chwili się zawalić. Tarnów nie jest bogatym miastem i warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stać nas na dwa stadiony i dyscypliny w wyższych klasach rozgrywkowych – komentują kibice.

Nie wiadomo kiedy zostanie podpisany dokument o skróceniu dzierżawy stadionu przez Żużlową Sportową Spółkę Akcyjną. Prezes Łukasz Sady, który jest odpowiedzialny za funkcjonowanie klubu, przebywa na urlopie do końca tygodnia.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Kibice
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Dziedzina
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN