Dlaczego wciąż nie ma pozwoleń na budowę rond w Krynicy-Zdroju?

07.03.2018

Minęło już wiele miesięcy, a wciąż nie ma pozwolenia na budowę dwóch rond w Krynicy-Zdroju. Sprawa jest w zawieszeniu, a wojewoda małopolski nie wydał jeszcze pozwolenia na budowę.

Przebudowa drogi wojewódzkiej w Krynicy zaczęła się w maju ubiegłego roku. Oba ronda są elementem tej inwestycji. Jedno skrzyżowanie ma być przebudowane przy kościele Zdrojowym, drugie przy szpitalu i skrzyżowaniem z ul. Czarny Potok. Minęły miesiące, ale wciąż nie ma pozwolenia na budowę.

– Coś w projekcie jest nie tak, muszą być korekty, ale mam nadzieję, że to drobiazgi. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ta inwestycja trwała dłużej, niż do czerwca 2018 roku – mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju.

Czas upływa, a zgody na budowę rond nie ma. – Istotne braki i nieprawidłowości w we wnioskach o zgodę na realizację inwestycji drogowej uniemożliwiają skuteczne prowadzenie postępowań. Do czasu przedłożenia koniecznych uzupełnień wniosków o wymagane ustawą dokumenty sporządzone w sposób prawidłowy (np. mapy z przebiegiem drogi, mapy z projektami podziału działek, projekt budowlany, zgodę Ministra Infrastruktury na udzielenie odstępstwa od warunków technicznych) nie jest możliwym prowadzenie postępowań przez wojewodę w sprawie udzielenia zezwolenia na realizację inwestycji – informuje Paweł Gofron z biura prasowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

To znaczy, że na razie wojewoda pozwolenia na budowę, tzw. ZRID-u nie wyda. – Żeby podjąć działania, potrzebny jest komplet dokumentów. Kiedy tylko je utrzymamy, wydamy niezwłocznie decyzję – zaznacza Gofron.

Jest jeszcze kwestia samej drogi wojewódzkiej w Krynicy, której remont został wstrzymany na czas zimowy. Na stronie internetowej Urzędu Miasta w Krynicy czytamy, że przejazd od skrzyżowania z ul. Czarny Potok do drogi gminnej „Na Cegielnię” jest utrudniony, bo są tam dziury i nierówności. Do tego zdaniem magistratu, wykonawca i zarządca drogi wojewódzkiej nie reagują na prośby o usunięcie usterek.

Gdy skończy się zima utrudnienia wrócą do centrum uzdrowiska, bo w 2017 roku nie udało się skończyć przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej między kościołem zdrojowym i skrzyżowaniem przy szpitalu krynickim.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN