Dlaczego nie zaczął się jeszcze remont Rynku?

04.07.2019

Opóźnia się remont limanowskiego rynku. Jak wiecie z naszych wiadomości, prace miały rozpocząć się jeszcze w maju, ale pojawił się problem z organizacją ruchu w centrum miasta.

Limanowscy policjanci zdecydowali wprowadzić dodatkowe zmiany, które z kolei muszą być zaakceptowane przez wojewódzki wydział Policji – przekazał nam burmistrz Władysław Bieda, burmistrz Limanowej.

Rewitalizacja Rynku w Limanowej trochę się opóźnia. Przyczyną są przeciągające się uzgodnienia dotyczące zmiany organizacji ruchu. Ta zmiana jest korzystna. Poprawi ona przepustowość skrzyżowań, a także bezpieczeństwo – dodaje burmistrz.

Prace mają ruszyć dopiero na przełomie lipca i sierpnia.

Jak zauważają mieszkańcy Limanowej, remont płyty Rynku jest konieczny. Nie podoba im się m.in. nierówna nawierzchnia i budynek Centrum Informacji Turystycznej.

Powinien być dokończony, do góry zrobiony. Takie coś stoi. Mi się osobiście to nie podoba. – Jak remont robią to specjaliści są od tego i wiedzą, że trzeba zrobić. A jak trzeba to trzeba. Chodnik jest nierówny. – Jak zobaczę to ocenię.

Planowo remont powinien skończyć się jesienią przyszłego roku.

Przypomnijmy, że koszt rewitalizacji to 19 milionów złotych. Przy okazji zostaną wymienione sieci gazowe i kanalizacyjne pod płytą Rynku. Władze miasta chcą przy okazji rewitalizacji wyremontować też jezdnię wokół niego.

Po rewitalizacji, rynek ma być bardziej przyjazny i dostępny dla mieszkańców. Pojawią się drzewa liściaste, które latem dają cień. Będzie miejsce gdzie można usiąść. Pojawią się też fontanny, które będą w nocy oświetlane.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Władysław Bieda
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN