Za kilka dni rusza szczepienie lisów

16.09.2020

Uwaga grzybiarze, turyści i wszyscy korzystający z wolnego czasu w lesie. Już za parę dni na terenie całego województwa małopolskiego rozpoczną się obowiązkowe szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Rozrzucenie szczepionki z samolotu oraz jej ręczne wyłożenie będzie miało miejsce również w lasach Sądecczyzny, o czym informują na swoich stronach nadleśnictwa z regionu oraz niektóre samorządy.

Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, tłuszczu bydlęcego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości. Akcja będzie trwać od 24 września do 3 października. W tym czasie zaleca się, aby nie nie wypuszczać bez opieki psów oraz chodzić z nimi na spacery na smyczy i z kagańcem. Kontakt zwierzęcia ze szczepionką należy zgłosił do weterynarza. Zabronione jest dotykanie przynęty, a więc pod szczególną opieką na terenach leśnych i przyległych muszą też być dzieci. Każdy kontakt człowieka ze szczepionką należy obowiązkowo zgłosić do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Dariusz Brzegowy
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN