Dobiega końca remont Alei Solidarności

05.08.2019

Drogowcy jeszcze dziś (5.08) wylewają asfalt na ostatniej części drogi od skrzyżowania z ul. Klikowską do skrzyżowania z ul. Nowy Świat. To już finalny etap prac – zapewnia Adam Gurgul, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Infrastruktury w Tarnowie. Jak przekonuje, malowanie pasów i znaków nie będzie utrudniać życia kierowcom.

– Czekają nas jeszcze roboty wykończeniowe, które będą miały już zdecydowanie mniejszy wpływ na komunikację, będą wykonywane już po aplikacji warstwy ścieralnej.

Cały remont odcinka Alei Solidarności miał się skończyć jeszcze w lipcu. Opóźnienie prac było jednak nieuniknione – przyznaje Adam Gurgul.

– Poślizg wynikał głównie z kwestii organizacji pracy, dostępności pewnego rodzaju maszyn i urządzeń, które w skali kraju, w dzisiejszym natężeniu robót drogowych jest bardzo duży. Nasz wykonawca musiał czekać na niektóre maszyny.

Ostatni etap prac związany z wylewaniem ostatniej warstwy asfaltu oznacza wahadło. Jednym pasem jezdni pojedziecie jeszcze dziś, od jutra przejedziecie tędy już bez większych utrudnień.

Posłuchaj:
Adam Gurgul
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN