Kiedy doczekamy się przejścia dla pieszych z odpowiednim oznakowaniem? – pytają mieszkańcy ul. Tarnowskiej w Zalasowej

01.08.2019

Jak mówią projekt i wykonanie chodnika na tej drodze powiatowej to bubel inwestycyjny i proszą o interwencję radio RDN.

W pobliżu ostrego zakrętu nagle chodnik kończy się i w niedozwolonym miejscu mieszkańcy muszą przejść na drugą stronę jezdni, aby dalej z niego korzystać.

Dodatkowym utrudnieniem jest brak zatoczek autobusowych. Kto zaprojektował tak feralną inwestycję? – alarmują mieszkańcy

Brak przejścia na tak dużym zakręcie, w tak niebezpiecznym miejscu to już na etapie projektowania aż raziło z oczy. To jest błąd totalny projektanta i później wykonawcy. – Oznakowane przejście dla pieszych odpowiednio też doświetlone, jak i zatoczki autobusowe są niezbędne dla naszego bezpieczeństwa. – Tam jest niebezpieczny zakręt i przystanki bez zatoczek. W momencie gdy zatrzymuje się autobus droga jest kompletnie niewidoczna. Nie czekajmy więc aż w tym miejscu dojdzie do jakiegoś nieszczęścia – mówią RDN mieszkańcy Zalasowej.

Co na to władze gminy Ryglice?

Burmistrz Paweł Augustyn odpowiedzialnością za zły projekt obarcza poprzednie władze gminy i obiecuje, że poprawi się tam stan bezpieczeństwa ale za ok. 1,5 roku.

– W powiecie zgłosiliśmy dokumentację o wykonanie przejścia dla pieszych. Tam musi być policja, opinie muszą być wykonane i to trwa. Jestem od ponad pół roku burmistrzem, nie jestem w stanie wszystkich spraw załatwić od razu. Wybrałem mniejsze zło, żeby ten chodnik już był. Projektujemy przejście dla pieszych. Półtora roku to potrwa żeby można było przystąpić do przetargu i zakończyć inwestycję w sposób prawidłowy – powiedział RDN burmistrz Ryglic.

Mieszkańcy tymczasem liczą na szybkie rozwiązanie problemu, jak mówią – nie ustąpią, bo chodzi o ich bezpieczeństwo, dzieci oraz osób starszych, tym bardziej, że kierowcy ciągle są tam zatrzymywani przez policję za nadmierną prędkość.

Do sprawy będziemy wracać.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Paweł Augustyn
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN