Czy dojdzie do przeprowadzki Powiatowego Zarządu Dróg? [WIDEO]

24.02.2020

Ruch w sprawie siedziby Powiatowego Zarządu Dróg należy do mieszkańców Zgłobic – powiedział w programie Słowo za Słowo wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. To jego komentarz do propozycji starosty, który w odpowiedzi na protesty mieszkańców Zgłobic proponuje gminie, aby ta znalazła na swoim terenie odpowiednią działkę i wybudowała nową siedzibę dla Powiatowego Zarządu Dróg.

Grzegorz Kozioł mówi, że taki scenariusz jest możliwy, ale ostateczna decyzja należy do mieszkańców. Podkreśla jednak, że byłaby to kosztowna inwestycja

– To radni ze Zgłobic powinni wskazać inne miejsce. Taki scenariusz wchodzi w grę. Jeżeli pan starosta powiedział, że rozważa to, no to czeka teraz na propozycję od nas. Od nas, czyli od społeczności lokalnej i od radnych. Dlatego ja również zwrócę się do mieszkańców aby zaproponowali w jakim miejscu znaleźć taką działkę, uzbroić, zainwestować i przekazać. A taka ewentualna droga to są grube miliony złotych. Myślę, że 5 mln złotych byłoby mało.

Przeniesienia siedziby Powiatowego Zarządu Dróg domagają się mieszkańcy Zgłobic.  Narzekają przede wszystkim na hałas związany z ruchem ciężkich samochodów i przeładunkiem kruszywa. Podnoszą także sprawę bezpieczeństwa. Zwracają uwagę, że w pobliżu jest szkoła.

Pod petycją w sprawie wyprowadzenia siedziby PZD ze Zgłobic podpisało się 300 osób.

Starosta tarnowski Roman Łucarz w programie Słowo za Słowo mówił, że Zgłobice zostały wybrane kilkanaście lat temu na siedzibę Powiatowego Zarządu Dróg nie bez powodu. To miejsce, z którego najłatwiej zadbać o zimowe utrzymanie dróg w regionie.

Dodał, że nie rozważa przeprowadzki PZD, chyba że o nową siedzibę postara się gmina Tarnów.

O tym piszemy tutaj:

Nie będzie innej lokalizacji Powiatowego Zarządu Dróg [WIDEO]

Posłuchaj:
Grzegorz Kozioł
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN