Domy w osadzie romskiej w Maszkowicach do wyburzenia [WIDEO]

05.06.2018

Większość budynków znajdujących się w osadzie romskiej w Maszkowicach to samowole budowlane. Po kontroli przeprowadzonej przez powiatowy i wojewódzki nadzór budowlany, rozebranych ma zostać ponad 30 domów, w konsekwencji około 150 osób straci dach nad głową.

– Być może nadszedł moment, że trzeba będzie podjąć poważne decyzje. Nie mówię oczywiście o całkowitej likwidacji osady, ale na pewno trzeba na ten problem spojrzeć realnie. Osiedle poprzez swoją wielkość stało się zagrożeniem również dla mieszkających tam Romów – powiedział w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, Jan Dziedzina, wójt gminy Łącko.

– Ani ja, ani moi poprzednicy nie wydawali żadnych zgód budowlanych dotyczących tego osiedla. Wyjątkiem jest kilka domów, które gmina wybudowała za własne pieniądze – dodał.

Na razie nie wiadomo co będzie z mieszkańcami wyburzonych domów ,bo gmina nie chce po raz kolejny zapewnić im mieszkań zastępczych. Powiatowy i Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlany winą samowoli obarcza Romów i gminę Łącko. Z tym nie zgadza się wójt, który odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

 

Posłuchaj:
Jan Dziedzina
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN