Czy dopłaty dla rolników zostaną wyrównane? [WIDEO]

23.09.2019

Musimy walczyć twardo, by polscy rolnicy byli traktowani w ramach UE sprawiedliwie – mówiła w programie Słowo za Słowo kandydatka PiS w wyborach do Sejmu, radna powiatu tarnowskiego, Magdalena Kopczyńska.

Na antenie RDN tłumaczyła, że chodzi o wyrównanie unijnych dopłat dla Polski do średniej w UE.

– Jednym z głównych problemów są dotacje bezpośrednie, które – nie wiedzieć czemu – dla polskich obywateli są dużo niższe niż dla rolników starej Unii, mimo że składki wszyscy płacą takie same. Do tego stopnia to ma miejsce, że jeżeli dwóch sąsiadów uprawia rolę, przy czym jeden z nich ma obywatelstwo polskie, a drugi niemieckie czy jakieś zachodnioeuropejskie, no to Polak dostaje dużo gorsze dotacje.

Magdalena Kopczyńska ma nadzieję, że jeżeli komisarzem do spraw rolnictwa w Unii Europejskiej zostanie polityk Prawa i Sprawiedliwości, to doprowadzi on w końcu do wyrównania dopłat bezpośrednich dla polskich rolników.

O dopłatach dla rolników mówił także Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS. Lider Prawa i Sprawiedliwości zapewnił, że rolnicy otrzymają pełne dopłaty do hektara, „na pełnym europejskim poziomie”.

Tymczasem kandydat na komisarza rolnictwa, Janusz Wojciechowski przygotowuje się do przesłuchania w Parlamencie Europejskim. Odbędzie się ono 1 października.

Posłuchaj:
Magdalena Kopczyńska
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN