dr Wojciech Wardacki: – Dobre wyniki Azotów za pierwszy kwartał 2019 roku pozwalają optymistycznie myśleć o inwestycjach

31.05.2019

Mówi w rozmowie z RDN, prezes Grupy Azoty. Z komunikatu przedsiębiorstwa wynika, że przychody po raz pierwszy wynoszą powyżej trzech miliardów złotych. Zdaniem szefa chemicznego giganta to początek dobrej passy dla całego przedsiębiorstwa.

Wojciech Wardacki uważa, że bez kłopotów zrealizowana zostanie gigantyczna inwestycja Grupy Azoty, czyli instalacja Polimery Police. Jej budżet to 1,5 mld euro.

– Jest zapewnione finansowanie. Mamy własne środki, są też podmioty zewnętrzne. Są podpisane listy szczegółowe, choć do każdej takiej transakcji podchodzimy bardzo ostrożnie.

Zarząd emitenta cyt. uznał informację o wynikach skonsolidowanych za istotną, z uwagi na wyższy poziom wyników finansowych wypracowanych w I kwartale 2019 roku w stosunku do wyników osiąganych przez spółkę w analogicznych okresach trzech lat poprzednich; jednocześnie wyniki odbiegają od oczekiwań rynkowych – poinformowano w komunikacie.

Posłuchaj:
Wojciech Wardacki
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN