Śmiertelny wypadek na drodze powiatowej w Łęce [ZDJĘCIA]

08.08.2018

3 osoby nie żyją, a kolejne zostały zabrane do szpitala po wypadku na drodze powiatowej w Łęce (gmina Korzenna). Droga była całkowicie zablokowana. W wypadku brały udział 3 samochody osobowe i jeden ciężarowy. Łącznie jechało nimi aż 9 osób.

Kierujący samochodem ciężarowym marki Mann z cysterną z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenia z samochodem terenowym marki Nissan Patrol, a następnie z volkswagenem passatem i oplem astrą – informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący volkswagenem 32-letni mężczyzna. Zginęła także jego 32-letnia żona oraz 6-letni syn. W samochodzie podróżowała także ich 10-letnia córka, która została zabrana do szpitala – dodała rzecznik.

Do sądeckiego szpitala trafiły także 3 osoby, które podróżowały nissanem, natomiast 19-letniego kierowcę opla przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Krakowie.

Droga w Łęce przez kilka godzin nieprzejezdna. Kierowcy korzystali z objazdów przez Siedlce i Łyczaną lub Koniuszową i Moglino.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego pracowali policjanci i strażacy. 48-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy.  

Nie żyje traktorzysta, który kierował ciągnikiem w Muszynie

Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy