Co z drogą powiatową wiodącą przez las? [WIDEO]

18.05.2018

Jeszcze w tym roku powinny ruszyć prace przy drodze z Jasiennej w gminie Korzenna do Podola Górowej w gminie Gródek nad Dunajcem. Na prośbę słuchaczy reporterzy radia RDN Nowy Sącz interweniowali w tej sprawie. Bywa, że nawigacje GPS błędnie pokazują kierowcom, że można nią przejechać, a w pewnym momencie przejazd kończy się w lesie.

Jednak jest to droga powiatowa i gmina może tylko pomóc w jej remoncie. – Jeżeli będzie taka potrzeba to dysponujemy odpowiednim budżetem – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna.

– Żeby przeznaczyć na to pieniądze, potrzebna będzie specjalna uchwała rady gminy. Jednak mam nadzieję, że nie musiałbym zbyt długo przekonywać do tego radnych – dodał.

W tym roku wyznaczono już ogólny przebieg drogi w okolicach lasu. Do zrobienia zostało jeszcze odwodnienie terenu i utwardzenie jezdni. W ciągu najbliższych miesięcy mają ruszyć prace przy remoncie dróg zniszczonych przez powodzie. Między innymi z Korzennej do Przydonicy i Miłkowej.

Tak wygląda droga powiatowa na Sądecczyźnie – interwencja RDN [ZDJĘCIA]

Posłuchaj:
Leszek Skowron
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN