Co z drogą przyspieszoną z Brzeska do Nowego Sącza?

04.09.2020

Sześć firm zgłosiło się do przetargu na projekt i budowę pierwszego odcinka dwujezdniowej DK75 z Brzeska do Nowego Sącza.

Druga część łącznika brzeskiego z A4 jest początkiem budowy nowej drogi krajowej nr 75 Brzesko-Nowy Sącz, czyli tzw. sądeczanki.

Pierwszy odcinek powinien powstać w ciągu trzech lat.

Trwa analiza i wymiana korespondencji pomiędzy Generalną Dyrekcją a oferentami, ponieważ różnice w wycenach prac są duże – od ponad 98 do 153 milionów zł – mówi Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

– Jesteśmy na etapie bardzo początkowym – sprawdzania przesłanych ofert. Będą zadawane dodatkowe pytania wykonawcom m.in, skąd takie ceny. Najmniej zaproponowała firma Eurovia i trzeba wyjaśnić, skąd taka niska cena.

Droga oddali ruch tranzytowy od Brzeska. Będzie mieć trzy kilometry długości.

– Rozpocznie się ten odcinek łącznika brzeskiego w miejscu, gdzie mamy rondo i połączona jest droga z DK 94, i dalej w kierunku południowym – w rejonie ul. Mickiewicza – połączy się z DK 75, która biegnie do Nowego Sącza. W 2024 roku – późną jesienią – prace powinny się zakończyć i pierwsza część sądeczanki ma być gotowa.

Cała sądeczanka od Brzeska do Nowego Sącza będzie miała około 55 kilometrów.

Przetarg powinien zostać rozstrzygnięty na przełomie 2022 i 2023 roku, a budowa ma potrwać około trzech lat.

Posłuchaj:
Iwona Mikrut
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Kmita
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN