Czy to drogi donikąd? – pytają tarnowianie [ZDJĘCIA]

30.10.2019

Mowa o nowej drodze asfaltowej na Piaskówce w rejonie Alei Piaskowej, której zakończenia w różnych kierunkach kończą się dosłownie chaszczami. Nasi słuchacze wysyłają do redakcji zdjęcia i pytają, co to za inwestycja.

Droga ma obsługiwać tereny inwestycyjne przy nowo powstałej Strefie Aktywności Gospodarczej – mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

– To droga, która powstała zgodnie z dofinansowaniem, na to złożyliśmy wniosek, żeby uruchomić tereny inwestycyjne i trudno się zgodzić z tym, że jest to droga donikąd, skoro obsługuje nowe tereny inwestycyjne, które właśnie powstały. Jest to typowo droga stanowiąca dojazd do pól inwestycyjnych. Droga łącząca aleję Piaskową z dojazdem do samej strefy to droga lokalna, natomiast dalszy odcinek dróg w strefie to są drogi dojazdowe. Ma sześć metrów, jest dostosowana do kategorii ruchu – KR4.

Urzędnicy informują, że w SAG Piaskówka powstało blisko cztery i pół hektara terenów dla inwestorów. Są podzielone na 6 sektorów.

– Jest to sześć pól inwestycyjnych, natomiast jak one zostaną podzielone, to będzie zależało już od chętnych inwestorów. Teren jest uzbrojony, na wszystkich działkach znajdują się studnie wodomierzowe, studzienki kanalizacyjne. Jest całe odwodnienie zrobione. Powstały dwa zbiorniki retencyjne. Jest oświetlenie, ścieżka rowerowa i ciąg pieszy.

Oferty nowych terenów inwestycyjnych miałyby trafić do inwestorów najwcześniej koło połowy przyszłego roku.

Dodajmy, że SAG Piaskówka jest częścią Strefy Aktywności Gospodarczej Piaskówka-Komunalna w Tarnowie.

Budowa SAG „Komunalna” ma potrwać do maja 2020 r. Projekt jest dofinansowany ze środków unijnych.

Posłuchaj:
Rafał Nakielny
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN