Remont Lwowskiej najwcześniej od wakacji

12.04.2018

Urzędnicy tłumaczą, że czekają aż ruch w mieście na jednej z popularniejszych i jednocześnie najbardziej zatłoczonych tarnowskich ulic będzie mniejszy.

Życzylibyśmy sobie, żeby rozpocząć te prace w okresie wakacyjnym, kiedy to będzie mniejszy ruch pojazdów, więc utrudnienia będą automatycznie mniejsze. Przede wszystkim jest to też uwarunkowane postępem prac w zakresie ulicy Gumniskiej, bo też życzylibyśmy sobie, żeby ten ruch był tam prowadzony, choćby nawet z pewnymi utrudnieniami. W tym zakresie trwają rozmowy z koleją – mówi Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji.

Artur Michałek dodaje również, że remont ulicy Lwowskiej rozpocznie rozbiórka przydrożnych budynków. Aż 13 nieruchomości zostanie zrównanych z ziemią.

Przypomnijmy, krajobraz ulicy Lwowskiej całkowicie się zmieni. Jezdnia zostanie poszerzona. Przebudowane zostanie także rondo u zbiegu z ulicami Okrężną i Marusarz, które zyska dodatkowy pas ruchu.

A tymczasem od dziś zmiany na Spokojnej. Miało nie być, lecz jednak będą utrudnienia dla kierowców w rejonie tej ważnej ulicy w Tarnowie.

W związku z przebudową od dzisiaj do najbliższej soboty (14 kwietnia) zmieniona będzie organizacja ruchu. Artur Michałek, kierownik Działu Organizacji Ruchu w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Tarnowie prosi kierowców, by zachowali ostrożność i korzystali z objazdów. Więcej o tym w Pulsie Regionu.

 

 

Posłuchaj:
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN