Droższe inwestycje? – błędy w szacowaniu [WIDEO]

06.02.2018

Błędy w planowaniu inwestycji i zbyt pochopne składanie obietnic wyborczych wytyka samorządowcom radny sejmiku województwa podkarpackiego, właściciel firmy Suret w Dębicy Stefan Bieszczad.

W programie Słowo za słowo odniósł się w ten sposób do konkretnych inwestycji, które kosztują więcej niż pierwotnie planowano i do postawy samorządowców, którzy wyciągają ręce po pomoc np. z Urzędu Marszałkowskiego.

Mowa m.in. o remoncie Domu Kultury Mors i Śnieżka, rozbudowie dębickiego lodowiska czy o budowie łącznika Dębica – Zachód. – Wszyscy Ci, którzy planują inwestycje, popełnili błąd. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy w taki sposób planowaliby swoje inwestycje, dawno by zbankrutowali. Zbankrutowałaby cała nasza gospodarka. Myślę, że najwyższy czas, żeby Ci, którzy kierują samorządami, nauczyli się w sposób odpowiedzialny planować – dodaje Stefan Bieszczad.

Radny uważa, że samorządowcy zamiast za wszelką cenę dążyć do spełnienia obietnic wyborczych i przypodobania się mieszkańcom przed wyborami, powinni zrezygnować z inwestowania za wszelką cenę i przełożyć najdroższe zadania na lata następne.

Dla przykładu, władze Dębicy wyliczyły, że rozbudowa dębickiego lodowiska będzie kosztować 13 milionów złotych, a po przetargu okazało się, że pochłonie 28 milionów.

Do wybudowania łącznika Dębica – Zachód brakuje 4 milionów. Więcej w Pulsie Regionu.

Wtorkowy program Słowo za słowo zrealizowano na żywo z wozu transmisyjnego z Dębicy.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Stefan Bieszczad
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Józef Knapik
play
Słowo za słowo - Józefa Szczurek-Żelazko
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN